Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
Кривцов Олександр Станiславович

Почесний харків’янин
Член виконавчого комітету Харківської міської ради

Народився 3 вересня 1950 року в місті Вовчанськ Харківської області.

Трудову діяльність розпочав у 1973 році помічником майстра на Харківському авіаційному заводі.

З 1974 до 1990 року працював на виборних посадах комсомольських та партійних органів.

З 1990 до 2001 року був головою Київської районної в місті Харкові ради.

Олександр Кривцов  очолив один з центральних економічно насичених районів Харкова в роки глобальних змін – роки політичного та економічного становлення України. Завдяки його професіоналізму, глибоким знанням у галузі економіки та великому досвідові організаційної роботи, Київський район з честю пройшов цей складний період, став ініціатором низки економічних та соціальних починань у місті.

Перебуваючи на посаді першого секретаря Київського райкому Компартії України, а потім голови райради та райвиконкому, Олександр Кривцов займався організацією будівництва, здачею та благоустроєм нового мікрорайону - Північної Салтівки. Прийом до складу Київського району значної кількості об’єктів житла та соціально-культурного призначення, благоустрій великих територій та розвиток інфраструктури потребували серйозних зусиль та уваги. Із заселенням мікрорайону населення Київського району збільшилось практично на 50 тисяч чоловік та наблизилося до 200 тисяч мешканців.

В умовах кардинальних змін політичної та соціально-економічної системи країни Олександр Кривцов ініціативно йшов на реформування районних підприємств, підвідомчих галузей та організацій. Це дало змогу, з одного боку, зміцнити їхню спроможність працювати в нових умовах, а з другого – запобігти проявам соціальної напруги.

Серйозну увагу Олександр Кривцов приділяв розвиткові гуманітарної сфери. У складний час було збережено об’єкти соціально-культурної сфери, не було перепрофілювання дитячих садків, шкіл, лікарень, клубів за місцем проживання. Крім того, з 1991 року почалося активне створення закладів освіти нового типу.

Велика увага приділялася вдосконаленню системи соціального захисту населення, усебічній допомозі ветеранам війни та праці. Особлива увага приділялася соціальному захисту дітей та підлітків, у першу чергу дітей, позбавлених батьківського піклування.

Київський район – єдиний в Україні, де починаючи з 1996 року патронажні медсестри районної організації Червоного Хреста обслуговують на дому інфікованих та психічно хворих, а також онкохворих та хворих на туберкульоз. Робота медсестер оплачувалась з районного бюджету.

З 2001 до 2005 року працював заступником голови Харківської обласної державної адміністрації.

З 2006 до 2012 року – перший заступник Харківського міського голови.

Нагороджений:
• орденом «Знак Пошани» президією Верховної Ради СРСР (1981);
• орденом «За заслуги» III, II, I ступеня Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів);
• медаллю Жукова Російської Федерації (1997);
• орденом «За заслуги» III, II ступеня Президентом України (2000-2004);
• нагрудним знаком Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «За заслуги» (2004);
• нагрудним знаком «За заслуги - ветерану Чорнобильського руху» I ступеня;
• міжнародним знаком Європейської академії бізнесу «Золотий меркурій» (Оксфорд, Англія) (2005);
• орденом «Чорнобильський Хрест: Мужність. Честь. Гуманність» (2007);
• почесним знаком МНС України (2007);
• орденом Рівноапостольного князя Володимира III ступеня Української Православної Церкви (2008);
• почесним знаком голови Харківської обласної ради «Слобожанська слава» (2008);
• медаллю Почесного громадянина Вовчанського району;
• званням «Почесний громадянин міста Харкова» (2009);
• орденським знаком «Слава на вірність Вітчизні» III ступеня Міжнародного академічного рейтингу популярності і якості товарів і послуг «Золота фортуна» з присвоєнням титулу «Кавалер ордена «Слава на вірність Вітчизні».