Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
Тацій Василь Якович

Член виконавчого комітету Харківської міської ради

Народився 13 січня 1940 року в Полтаві.

Освіта -  вища, у 1963 році закінчив Харківський юридичний інститут. Кандидатська дисертація «Кримінальна відповідальність за комерційне посередництво» (Харківський юридичний інститут, 1970), докторська дисертація «Проблеми відповідальності за господарські злочини: об'єкт та система» (Київський університет ім. Т. Шевченка, 1984).

З липня 1987 року і до цього часу – ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і водночас (з 1991 року) завідувач кафедри кримінального права університету.

Лауреат Державної премії України в галузі архітектури (2001).
Заслужений діяч науки і техніки України (1989).
Державний радник юстиції 2-го класу (1999).
Герой України (2004).

Нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня (1995), IV ступеня (1998), «Знаком Пошани» (1981), медалями.

Автор, співавтор понад 200 наукових праць, зокрема понад 20 монографій, навчальних посібників і підручників.

Доктор юридичних наук, професор, академік АПрНУ (відділення кримінально-правових наук), академік НАНУ (відділення історії, філософії та права, правознавства), президент АПрНУ, член Президії НАНУ, член Координаційного комітету боротьби з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України, член Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, член Вищої ради юстиції України, член президентської ради Української асоціації міжнародного права, член Комісії з розроблення Концепції розвитку гуманітарної сфери України, член Координаційної ради з питань державної служби при Президентові України, член Національної ради з питань адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, член Національної ради з узгодження діяльності загальнодержавних і регіональних органів та місцевого самоврядування.