Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
2018-02-14 14:54:35
Найстарішому десантникові Харкова вручили орден

Нагороду ветерану сьогодні, 14 лютого, вручив начальник управління з питань фізичної культури і спорту Костянтин Курашов, який сам є колишнім десантником.

«Борис Дмитрович - це жива легенда нашого громадського руху, можливо, найстаріший десантник в Україні. Але він і до сьогодні активний, печеться про молодь, про розвиток спорту в місті і сам ходить на тренування з рукопашного бою. Загалом, веде активне життя десантника на пенсії. А «Орден генерала Маргелова» - це вагома і важлива для нас нагорода», - зазначив Костянтин Курашов.

Дійсно, Борис Муценко давно відомий своєю активною життєвою позицією. Фактично це з його ініціативи зараз у Лісопарку будується Велодім. А ще раніше, коли він працював, то організував відомий свого часу яхт-клуб Харківського трамвайно-тролейбусного управління, побудував лижну і водну бази.

Як розповів сьогодні після вручення нагороди Борис Муценко, родом він із Херсона, де займався в юнацтві веслуванням на байдарках. Саме звідти його як спортсмена забрали на службу в десантні війська, де він служив в 1956-1959 роках. У 1963 році приїхав до Харкова, закінчив інститут і пішов на роботу в ХТТУ, потім працював начальником депо і в обласному управлінні комунального господарства. Весь цей час він займався популяризацією фізкультури і спорту. Саме в постійній активності він бачить запоруку довгого і насиченого життя.

«Я прагну жити! А ще потрібно менше жалітися, а більше справою займатися, і тоді все у вас буде добре», - зазначив ветеран.

До речі, на день ВДВ він планує стрибнути з парашутом у тандемі.

Сьогодні ж, напередодні річниці виведення радянських військ з Афганістану, Костянтин Курашов також вручив ювілейні нагороди і сувеніри іншим десантникам, членам громадської організації «Союз десантників Харківщини».

Довідка. 15 лютого 1989 року останні підрозділи радянських військ покинули територію Афганістану. З 2004 року цей день відзначається як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.