Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
2011-04-29 16:32:00
Харківська містобудівна рада схвалила проектну пропозицію з реконструкції пл. Конституції
Як повідомила одна з розробників ескізного проекту Тетяна Поліванова, на пл. Конституції планується реконструювати фасади всіх будинків в первісному архітектурному вигляді з використанням підсвічування. Також буде оновлено покриття проїжджої частини, тротуари викладуть плиткою, а на зупинках громадського транспорту встановлять павільйони. Крім того, планується комплексно упорядкувати територію, встановити додаткові лавки, оновити зовнішнє освітлення, інженерні мережі та зливову каналізацію. Передбачається, що під час реконструкції пл. Конституції буде демонтований монумент на честь проголошення Радянської влади в Україні, який перевезуть на майданчик Палацу культури ХТЗ. На його місці на пл. Конституції буде встановлено пам'ятник Незалежності України, на ескізний проект якого в місті зараз оголошено конкурс. Також на площі з'явиться парковка на 50 автомашин. Крім того, будуть встановлені на новому місці, з іншого боку історичного музею, гармати і танк. Також на спеціальному газоні виставлять на загальний огляд скіфських баб, які зараз знаходяться на задньому дворі історичного музею. Покриття проїжджої частини і тротуарів планується виконати в граніті трьох відтінків сірого і в такій же кольоровій гамі оформити виходи з метро.

Як зазначив перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов, основні роботи в рамках реконструкції площі планується провести вже влітку цього року, а повністю площа буде здана до ЄВРО-2012. «Ця площа постійно змінювала свій вигляд, що відповідав тій чи іншій добі. Ми постараємося повернути їй історичний вигляд з урахуванням тих будівель, які на ній зараз є», - зазначив перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов.

Довідка:
Площа Конституції (колишні назви - Ярмаркова, Миколаївська, площа Тевелева, площа Радянської України) розташована в центральній частині Харкова і є однією з найстаріших в місті. Основні споруди, які формують її забудову, є пам'ятками архітектури та історії.

Площа ділянки реконструкції становить 5,7 га, проїжджої частини, що реконструююється, - 3,7 тис. кв. м, площа покриття тротуарів - 10,9 тис. кв. м.