Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
2011-04-29 15:45:00
Харківська обласна філармонія отримала нові духові інструменти

Сертифікат на їх придбання вартістю 1 млн. грн. вручили 29 квітня Харківський міський голова Геннадій Кернес, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін і його заступник Юрій Сапронов директору філармонії, її головному диригенту і художньому керівникові оркестру, заслуженному діячу мистецтв України, лауреату Міжнародного конкурсу Юрію Янко.
«Наша співпраця з Харківською філармонією почалася нетрадиційно. Вперше на пострадянському просторі харківський симфонічний оркестр дав концерт в цеху заводу «Турбоатом» прямо на унікальному за своїми габаритами 140-метровому верстаті, який став імпровізованою сценою для музикантів. Думаю, на цих інструментах класична музика в заводських стінах звучала б ще яскравіше, - зазначив Харківський міський голова Геннадій Кернес. - Ці інструменти будуть служити людям багато років, і, впевнений, харків'яни обов'язково почують найближчим часом їх звучання - на День Перемоги».
Нагадаємо, восени минулого року в.о. Харківського міського голови Геннадій Кернес відвідав концерт у Харківській філармонії і дізнався про проблеми музикантів - духові інструменти не міняли вже близько сорока років. А термін їх експлуатації закінчився ще 25-30 років тому. Геннадій Кернес тут же пообіцяв придбати для Харківської філармонії нові.
Всього симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії за особистої участі Геннадія Кернеса, Михайла Добкіна і Юрія Сапронова отримав 18 музичних інструментів, серед них - труба-пікколо, труби, тромбони, бас-тромбони, валторни, тубу і п'ятиструнний контрабас, а також 7 спеціальних кофрів для інструментів.
«Сьогодні ми бачимо справжню турботу про культуру і мистецтво з боку міської та обласної влади, коли слова не розходяться з ділом», - підкреслив Юрій Янко.
Після урочистої частини симфонічний оркестр виконав для почесних гостей на нових духових інструментах військовий марш «Метель» композитора Георгія Свиридова.