Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
2018-02-14 13:03:14
У харківських школах почали впроваджувати енергосервіс за рахунок коштів інвесторів

Про це сьогодні, 14 лютого, повідомив заступник директора Департаменту економіки та комунального майна Дмитро Гармаш.

За його словами, в листопаді 2017 року в Україні запрацювали електронні торгові майданчики, і з'явилася можливість проводити торги з закупівлі енергосервісу. У зв'язку з цим Харківський міський голова Геннадій Кернес дав доручення провести пілотний проект в сфері енергоефективності на базі закладів освіти.

«Суть енергосервісу в тому, що компанія проводить заходи щодо енергомодернізації і отримує з бюджету різницю за рахунок зекономлених енергоресурсів, по закінченню договору компанія залишає на балансі школи встановлене там обладнання (металопластикові вікна, індивідуальні теплові пункти тощо). У підсумку школа і місто отримують економію коштів і енергоефективне обладнання», - зазначив Дмитро Гармаш.

Для пілотного проекту були визначені по п'ять шкіл у Московському і Шевченківському районах міста, які найбільш потребують реконструкції. Зараз на цих об'єктах проводиться енергоаудит - фахівці вивчають проблеми і потреби будівель, для того щоб в подальшому оптимізувати споживання енергоресурсів.

«Протягом місяця буде підготовлений акт з енергоаудиту, після чого ми подамо ці школи на інвестиційний конкурс через майданчик «Прозорро». Після цього буде визначена компанія-переможець, яка проводитиме у цих установах заходи з термомодернізації будівель», - повідомив заступник директора департаменту.

Планується, що пілотний проект буде реалізований в школах навесні-влітку 2018 року.

Як зазначив Дмитро Гармаш, надалі планується провести масштабну енергомодернізацію в усіх будівлях бюджетної сфери Харкова, і значна її частина буде виконана за рахунок коштів інвесторів.