Розмір шрифту
Кольори сайту
Настройки
Мова сайту
Звичайна версія сайту
Офіційний сайт Харківської міськради,
міського голови,
виконавчого комітету
2018-02-14 16:11:44
У Харкові почнуть працювати координаційні ради з питань соціального захисту дітей

Таке рішення було прийнято сьогодні, 14 лютого, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради. Також виконком затвердив Положення про координаційні ради, їхній персональний склад і Порядок тимчасового вилучення дитини з небезпечного середовища.

До складу координаційних рад увійдуть від 9 до 15 осіб, а очолять їх голови адміністрацій районів або їхні заступники. Ради будуть вивчати, аналізувати і прогнозувати соціальні та морально-етичні процеси у дитячому середовищі, розробляти пріоритетні напрямки роботи, спрямовані на усунення чинників ризику, при яких дитина потрапляє у складні життєві обставини. Представники рад будуть вживати невідкладних заходів, щоб протидіяти жорстокому поводженню з дітьми, заслуховувати інформацію керівників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій з питань соціального захисту, умов утримання, навчання і виховання дітей та профілактики жорстокого поводження з ними. Вони аналізуватимуть діяльність робочих груп, направлятимуть їх за місцем проживання або перебування дитини, щодо якої надійшло повідомлення або заява про жорстоке поводження з нею або про виникнення такої загрози, щоб оцінити рівень безпеки дитини і, якщо потрібно, вжити невідкладних заходів та надати допомогу дітям.

Нагадаємо, що 1 лютого у міській раді пройшла нарада «Шляхи підвищення ефективності реалізації гарантій безпеки дітей в умовах змін сучасності» за участю представників Міністерства соціальної політики України, на якому були запропоновані зміни до законодавства України у сфері захисту прав дітей.

Довідка. За даними на 1 січня 2018 року, на обліку у системі служб у справах дітей міста знаходяться 454 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах (в 2016 році - 405 дітей). Вони виховуються у 131 сім'ї. Протягом 2017 року до служб у справах дітей надійшло 140 повідомлень про насильство в сім'ї, після перевірки фактів, викладених у повідомленнях, на облік взято 40 дітей.